Безпечний Інтернет

Безпека в Інтернеті

Кожна сучасна людина, щодня проводить час в інтернеті. Але інтернет – це не тільки джерело інформації і можливість спілкуватися на відстані, але і загроза комп’ютерної безпеки. Ви можете завантажити з мережі комп’ютерний вірус, Ваш обліковий запис або адресу електронної пошти, можуть зламає зловмисник.
Інформаційна безпека стосується захисту життєво важливих інтересів людини. Неправдива, неповна, невчасна інформація може нанести шкоду. Особливо вразливі у цьому контексті діти. Вони можуть не знати, яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто.
Існують основні симптоми Інтернет-залежності:
1. Нав'язливе бажання перевірити e-mail.
2. Постійне очікування наступного виходу в Інтернет.
3. Людина надає перевагу віртуальному спілкуваню, ніж спілкуванню з друзями і близькими.
4. Інформаційне перевантаження - непереборне бажання пошуку інформації в Інтернеті або веб-серфінг.
5. Прагнення грати в мережеві ігри, прихильність до он-лайн-аукціонів та Інтернет-магазинів.
Найпоширенішими загрозами для дітей в Інтернеті є:
· спілкування з небезпечними людьми (збоченці, шахраї);
· розголошення персональної та конфіденційної інформації (прізвища, контакти, дані кредитних карток, номери телефонів);
· кібербулінг – свідоме цькування та приниження, передусім однолітків;
· загроза зараження ПК вірусами різної категорії, небезпека завантаження програм зі шкідливими функціями тощо.
Пам’ятай: спілкування в Інтернеті не є твоїм обов’язком, тому якщо тобі це більше не подобається або тебе лякають твої Інтернет-друзі, то лише вимкни комп’ютер і не повертайся більше до спілкування онлайн!
Пам'ятка для учнів.
Основні правила безпечного користування Інтернетом:

Безпека дітей в Інтернеті

Правила з Інтернет-безпеки для дома.

Залежність від соцмереж