Клуб багатодітних родин "Сім'Я"

/Files/images/dti/large-family-the-pros-and.jpg

У нашому закладі освіти навчається 130 здобувачів освіти з багатодітних родин!

Вітаємо усі багатодітні родини та запрошуємо до нашого клубу!

Багатоді́тна сім'я́ — сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах,— до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Положення Клубу багатодітних родин «Сім'Я»

1. Загальні положення

1.1. Клуб багатодітних родин створено у школі з метою систематичної, своєчасної, кваліфікованої психолого-педагогічної, соціальної, правової допомоги та підтримки родини.

1.2. Клуб «Сім'Я» затверджується педагогічною радою школи.

1.3. До складу клубу входять: соціальний педагог, заступник директора з виховної та навчально-виховної роботи, шкільний психолог, класні керівники, батьки.

1.4. Клуб працює в рамках комплексно-цільової програми «Школа й родина».

2. Основні завдання та діяльність клубу

На засіданнях клубу багатодітних родин:

2.1. Проводиться діагностика потреб батьків у психолого-педагогічній підтримці.

2.2. Розглядається досвід сімейного виховання, його недоліки та позитивні сторони.

2.3. Проводяться індивідуальні консультації для батьків шкільним психологом, соціальним педагогом, спеціалістом служби у справах дітей, медичними працівниками.

2.4. Організуються всеобуч для вдосконалення освітнього рівня батьків (збори, «круглі столи», лекторії тощо);

2.5. Організується творча група батьків для надання допомоги при проведенні позакласних справ у школі.

2.6. Визначаються конкретні види та форми допомоги родинам, які потребують соціальної підтримки.

2.7. Організуються операції «Милосердя».

2.8. У відповідні органи та служби для кваліфікованого й повного розглядання питань, які їх цікавлять, оповіщаються та направляються батьки.

2.9. Організується робота з залучення до школи додаткових джерел фінансування (спонсори, меценати тощо).

2.10. Установлюються зацікавлений діалог і співробітництво між школою та родиною.

3. Склад клубу багатодітних родин

3.1. До складу клубу багатодітних родин можуть входити представники педагогічних працівників, батьків із багатодітних родин, адміністрація школи. Загальна чисельність членів клубу визначається на першому засіданні з урахуванням думки сторін.

3.2. Збираються члени клубу на засідання не рідше чотирьох разів на рік. При необхідності відбувається позачергове засідання.

4. Документація клубу багатодітних родин

4.1. План роботи клубу багатодітних родин на навчальний рік затверджується директором школи.

4.2. На засіданнях секретарем клубу ведуться протоколи засідань.

4.3. Складається та корегується список багатодітних родин.

Тематика зустрічей «Сімейного клубу»

/Files/images/dti/-64w9dl5dhm.jpg

Бути матір'ю, батьком не так просто, як зазвичай думають.

Який Ви батько? Яка Ви мати?

Запрошення фахівців із центру «Гармонія».

Покарання або заохочення.

Виступ шкільного психолога, обмін досвідом.

Як виховати культуру поведінки, дисципліну.

Виступ соціального педагога.

Попередження правопорушень серед підлітків.

Запрошення фахівців із комісії зі справ неповнолітніх і захисту їхніх прав.

Вплив ЗМІ на розвиток і виховання дитини.

Комікси, радіо, друковані видання, телебачення.

Велика родина (робота з неповними, складними родинами).

Запрошення шкільного психолога, соціального педагога.

У небезпечної риси. Міф і реальність.

Запрошення фахівців з наркологічного диспансеру.

Дозвілля в родині. Обмін досвідом.